suskunluk, köleliğin prangasıdır!


kör bir duvar,
“…hiçbirimiz bu kan ve çürümüşlük kokusunun yatak odalarımıza kadar daldığının, sevişmelerimizin içine sızdığının, o sevişmeleri doğrayıp porsuttuğunun bilincinde değildik…” – Adalet Ağaoğlu

üzerinde kuş tünemeyen hayatın içerisinde kaybolan çığlıklarımızın, birbirine değmediği bir yaşam…kule diplerinde çektiğimiz şarap şiselerinin dibi kadar küçük dünyamız. taze yarılmış, kıpkırmızı nar taneleri gibi annelerimizin etekleri içerisinden merhaba dediğimiz dünyaya, herşeye karşı köreliyoruz. hayatımızda artık pastel renkler yerine, bilgisayar programlarında oluşturulmuş, mekanik renklerin kölesiyiz. hece fişleri ile algıladığımız o ürkek eğitim sistemi değiştiriliyor. ezberci olmayan, görsel bir sistem ile!

otoritenin bize dayattığını öğretmeye daha bir hırsla başlıyorlar. okutulanın dışındakileri ucube ve gülyabani olarak niteleyenlerin zarından fırlamışlar tarafından kemirileceğiz. bizler yok olup, modern köleliğin muktedir hayatını güdeceğiz.

eskiden. çok eskiden olmayan zamanlarda, televizyonlarda ekmek’e. işçinin pastasına yapılan zamanlarda yaşatılanlara bağlı olarak, topluca itiraz ederdik mahallece. o zaman bu kadar sıvazlanınca kalkacak yaraktan fikir yoktu. herkes fakir ama daha bir bilinçliydi. korkutulduk. darbelerle, katliamlarla, şuursuzlaştırıldık. pasifist bir hale geldik. bugüne göre çok ehvan şeyler olmasa da bunlar. bugüne göre sönük bir harın üzerinden geçirdiğimiz ellerimize değen, sımsıcacık hatıralarmış gibi ne de güzel zihnimizi besliyor. neden. çünkü bugün git gide birbirimizden kopuyoruz. denetim altına girip, onların istediği kafeslerde çevrilen erotik filmlerin estetik olmayan yüksek kaldırım üyeleriyiz. evrimimiz ise böyle:
gelişiyor. herşey televvizyon ve sosyal medyada.kullanılan metaların köpekleri bizler ise oldukça sadık bir şekilde, herkese sunulan paketleri, bastırılmış kişiliklerimizi bu alanlarda, şahlandırarak istenildiği gibi boyun eğiyoruz.
sonuç dünyanın içerisindeyiz.
kirletilmiş, insanların aşama aşama doğadan kopmasına tanıklık etmiş. kendi kendilerini yönetme uğruna doğaya da tecavüz etmiş bir nesiliz. birbirimize karşı herhangi bir sevgimiz olmadığı gibi, doğanın her bir kademesinde körleşiyoruz… asosyal bir yaşam ile endüstriyel metaların translığında şuurumuz çölleşiyor. tek renk, tek dil, tek ruh üçlemesinde sınırlandırılıyoruz. ismini terimsel fahişelikle süslendiriyorlar. ve bizde sessiz kalıyoruz. lal olmuş dilimizin sağnak acısını duyamıyoruz. mevlana’nın dediği gibi kalbimiz deniz, dilimiz kıyıdır…ama kirletilmiş, içerisindeki tüm canlılığı yok edilmiş, militarist, teokratik ve bireyin yaşam hakkının elinden alındığı bir toplumun sadık köpekleriyiz bizler. ve böyle bir sürece bağlı olarak hayatımızın içerisin; emir geliyor ordan burdan. dalga geçiyorlar bizlerle. halkına takla attırıp, yedi göbek ileri de doğacak nesillerimizi bile borçlandırıyor bu canavarlar. görmüyoruz. kör olmaktan, vurdum duymazlıktan başka bir şey bu. nasıl bir temanın içerisinde cümle olmuşuz, belirsiz. bir hiçliğin garip trajedisinden başka bir şey değil yönelimsel yönetim. korku işte burda başlıyor.
 ve suskunluk, köleliğin prangası oluyor. acılarımız artıyor, imrenilmeyecek geçmişimize bile özlem duyuyoruz. garip.
…leyleklerin anlatıldığı, amorf olmayan zamanların yeniden ve üzerindeki artıkları toplumca zımparalanarak, yok edilmesi dileğiyle.
unutma:

suskunluk, köleliğin prangasıdır!

uyan.

Reklamlar
This entry was posted by LiberterKedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

halkkonseri

Düşü gerçeğe çevirmenin kavgasını veriyoruz.

yedinci kapı

searching.........

BİRTAKIM YAZILAR

''Okumadığın gün karanlıktasın.''

Gizem Dolu

Gizem Sir Bilim Tarih Teknoloji Efsaneler Olaylar Hikayeler Belgeseller.........

KAPANDI

Blog Kapandı

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

kubur fanzin

genel olmayan kültür

Anticopyright-tr Blog

Just another WordPress.com weblog

Bataklik - Dip Kültür

masumiyetini kaybetmiş davranışlar üzerine…

Ahmet Tulgar

hayatın yazılı hali

Fanzin

spotlar, show dünyası ve disko topları!

AYDAN ATLAYAN KEDİ

Eğer bir başkasını daha iyi tanıyor olsaydım, kendimden söz etmezdim THOREAU

mitikimgelem

"Mit" dediğin başlanmış, ama henüz sonu getirilmemiş bir sözdür. Roland Barthes

modarzu

moda makyaj ve kadın

sammssara

Just another WordPress.com site

LiberterKedi'nin Güncesi

tarih aptalların tahakkümünde.

Kara Kedinin Günlüğü

...eğer susarsam,öfkem yitik bir vadide yankılanır.

%d blogcu bunu beğendi: