bugün doğum günüm….


demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu.. insanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. – pir sultan abdal

dünya ya itilipte, götümüze yediğimiz şaplaklar sonrasında gözümüzden gelen yaşlar, ateş olupta yeryüzünü kavurur. bu yüzden biz, insanoğlu hep acılı veya mutluluk hazları uğruna yakarız dünyayı. çünkü; ezilmişler, düzeltmek yerine şartlanmış öğretileri uygular. tıpkı yakmak gibi….

yakmak…

yakmak bir eğlence bizim için. her şeyin alevler tarafından yutulmasını izlemek, alevlerin içinde kararmasını ve değişmesini görmek, özel bir zevktir bizim için. etrafına aldırış etmeden herşeyin yanıp külleşmesine eyvallah çekmek, insanlığa özgü bir hayvani duygu. tıpkı sivas katliamında olduğu gibi…. bugün ellerinin arasında tuttuğum sigaramın sarı marpucuyla, petrolun zehrini dünyam olan ciğerlerimin üzerine döken ben, nasıl da faydalı olabilirim dünyaya. tıpkı petrol için, orta doğuda yapılan vahşet dolu katliamlar gibi… dünyanın üzerinde gidip gelip kinini boşaltan sizlerin, kendi ahlaksızlığını görmezden gelip, pedofili tecavüzleri hoşlaştıran dinsel örneklere ses çıkarmayan bir çok kişi gibi, nefretiyle toplu katliamlarına, ırkçılık kisvesi altında gizlenerek ölüm saçan savaş baronlarının barut kokan duygularını tüm dünyaya kusan büyük bir piton yılanını andıran insan gibi… nasıl faydalı olabiliriz.

elleriyle, tarihin o katliamlarına, savaşlarına, kavgalarına kafa dolu parçalanmış tarih hatırat sayfalarını değiştirip, diğer temiz sayfasını da yüreği gibi pislenmiş olan insanlık, nasıl temizlersin bunu. bu kadar buruşmuş, kırışıklıkları giderilmeyecek katliamları nasıl olacakta düzelteceksin…. ve kömürleşmiş katliam kalıntılarını, tamamen yok etmek için, ateşin ve kıvılcımın o sert duruşunu yüreğinde sergilemek için kullanabilecek kadar cesaretli misin?

tıpkı bir akrep kadar…

akrep…

ateşin ortasında kaldığında, sırtının arkasındaki o iğnesini gökyüzüne, güneşe doğru kaldırdığında, aynı senfonisini idare etmek isteyen bir mayestronun ellerine benzer iğnesi ile kendi ölümünü yöneten kendisinin efendisidir. biz ise, diğerlerinin ölümüne sebep olarak, kendimizin dünya üzerindeki çapından başka bölgeleri düşenemeyecek kadar berbat ruhlu bireyler haline geldik zamanla…

bugün benim doğum günüm: ” …beynim uğulduyor, şakaklarım zonkluyor. gökyüzünü kırmızı, sarı ve siyaha boyayan bu hatıratların oluşturduğu alevlerin ortasına doğru fırladığım yaşamımda, 30’lu yaşları devreyledim bugün… bu kıvılcımların arasında, uzun adımlarla yürümenin nasıl zor olduğunu anlatamam. günlerin geçmek bilmeyen o keçiliği karşısında, mücadele etmek hiç haz verici değil yaşamım bu olaylar ile.. yaşamım boyunca, gördüğüm ve yaşadığım katliamlar, savaşlar, acılar, üzüntüler; tıpkı evin önündeki çimenlerin üzerinde, kanatları kırık, ölü güvercinler gibi yaşamı sürmeye benziyordu…”

kısaca yaşam: bizler için tıpkı geçen senelerle, kuru bir yaprağın gövdesini, toprağa kavuşturması ciddiyetini anımsatıyordu. ve biz umutsuzluklarımızla, her gün dünyanın ırzına geçerek onu daha yaşanmaz hale getiriyorduk.

bu ayırdımı renkli yapan tek olgu ise, yaprağın bu yolculuğunu renkli kılan rüzgar gibi hayatımızı havalandıran sevdiklerimiz.

Liberter KediGörsel

Reklamlar
This entry was posted by LiberterKedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

halkkonseri

Düşü gerçeğe çevirmenin kavgasını veriyoruz.

yedinci kapı

searching.........

BİRTAKIM YAZILAR

''Okumadığın gün karanlıktasın.''

Gizem Dolu

Gizem Sir Bilim Tarih Teknoloji Efsaneler Olaylar Hikayeler Belgeseller.........

KAPANDI

Blog Kapandı

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

kubur fanzin

genel olmayan kültür

Anticopyright-tr Blog

Just another WordPress.com weblog

Bataklik - Dip Kültür

masumiyetini kaybetmiş davranışlar üzerine…

Ahmet Tulgar

hayatın yazılı hali

Fanzin

spotlar, show dünyası ve disko topları!

AYDAN ATLAYAN KEDİ

Eğer bir başkasını daha iyi tanıyor olsaydım, kendimden söz etmezdim THOREAU

mitikimgelem

"Mit" dediğin başlanmış, ama henüz sonu getirilmemiş bir sözdür. Roland Barthes

modarzu

moda makyaj ve kadın

sammssara

Just another WordPress.com site

LiberterKedi'nin Güncesi

tarih aptalların tahakkümünde.

Kara Kedinin Günlüğü

...eğer susarsam,öfkem yitik bir vadide yankılanır.

%d blogcu bunu beğendi: